Terör mağduru öğrencilerin telafileri tamam


Bölücü terör örgütü, her alanda faaliyetlerini hızla sürdürerek, özellikle hakkını savunduğunu iddia ettiği Güneydoğu halkı olmak üzere bir çok insanın temel hak ve özgürlüklerini engelleyici uygulamalara sebep oluyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir çok yıkıcı tahribata imza atan PKK mensupları, yaptıkları eylemler sonucunda bölgede eğitim gören bir çok öğrencinin de eğitim hayatlarının aksamasına sebep oldu ve olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan program kapsamında, Şırnak’ın Silopi ilçesinde yaşayan terör mağduru öğrencilere Batman’a taşınarak yoğun bir telafi eğitimi verilmeye başlanmıştı. MEB’in başlattığı program kapsamına alınan öğrencilerin telafi eğitimleri tamamlandı. Telafi eğitimleri için Batman’a giden öğrenciler, yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte memleketleri olan Şırnak’a geri getirildiler. Öğrenciler, telafi eğitiminin kendileri için verimli geçtiğini ve eksikliklerini tamamlama fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Öğrenciler, Batman’da sadece eğitim konusunda değil aynı zamanda sosyal aktiviteler konusunda da destek aldılar. Devletin onlara her zaman destek olduğunu hissetmenin çok mutluluk verici bir duygu olduğunu ifade eden öğrenciler, eğitimlerinden arda kalan zamanlarda hep birlikte sinemaya gitmek, şehri gezmek gibi sosyal aktivitelerde bulundular. Programa katılan tüm öğrenciler, programın çok verimli geçtiğini ifade ederek, yapılan deneme sınavlarında başarılı olduklarını söylediler. Öğrencilerin velileri ise durumdan çok memnun olduklarını, çocuklarının eğitimi için ne gerekiyorsa yapacaklarını kaydettiler.

MEB, terörist faaliyetler sebebiyle eğitim hakkından mahrum bırakılan, Diyarbakır, Mardin, Şırnak’taki okullarda okuyan öğrenciler için böyle bir telafi eğitimi çalışması başlatmıştı.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.