Teröristler Kaçamayınca Patlattılar

Diyarbakır Valiliği tarafından Sur ilçesinin Dürümlü Mezrası’nda gerçekleşen patlama ile ilgili olarak yeni açıklamalar yapıldı. Valilik tarafından Dürümlü Mezrası’nda PKK’lı teröristlerin eylem için infilak ettirdikleri patlayıcı yüklü kamyonla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre bölücü terör örgütü PKK, eylemi gerçekleştirdiği kamyonu bölgede yol çalışması yapan bir firmadan çalarak eylemi gerçekleştirmiş.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada Sur ilçesi Dürümlü Mezrası’nda 12.05.2016 Perşembe günü saat 22.30 sıralarında şiddetli bir patlamanın yaşandığını, bölücü terör örgütü PKK mensuplarının hazırlamış oldukları bomba yüklü aracı Tanışık Mahallesi’nden geçerken vatansever kötlüler tarafından tespit edildiğini ve köylülerin aracı kovalamaya başladıkları, patlayıcı yüklü kamyonun ise Dürümlü Mezrası mevkiine geldiğinde vatansever köylülerin takibinden kurtulamayacağını anladığı için terör örgütü mensupları tarafından infilak ettirildiği bilgisi verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada güvenlik görevlileri tarafından olayla ilgili yapılan araştırmada bomba yüklü aracın Bingöl ili Genç ilçesi Döşekkaya Köyü mevkiinde yol çalışması için görevlendirilmiş bir firmaya ait olduğunun tespit edildiği ve söz konusu aracın 9 Mayıs 2016 tarihinde terör örgütü mensupları tarafından gasp edildiğinin bilgisi verildi.

Terör örgütü mensuplarının bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucunda kamyonu takip eden vatandaşlardan 4’ü yaşamını yitirdi, 23 kişi ise olayı yaralı olarak atlattı. Olayda yaralanan 23 kişinin hemen ildeki hastanelere sevki sağlanarak tedavilerine başlandı.

Valilik, yaptığı açıklamada, yaşanan olayda hayatını kaybeden kişilere Allah’tan rahmet, olayı yaralı olarak atlatan kişilere ise acil şifalar diledi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.