Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi Tamamlandı

Samsun ilinde düzenlenen Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilme Projesi (ETCEP) ile dört pilot okulda birçok öğrenci için düzenlenmiş olup tamamlanmış bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 885 öğrenciye yönelik olarak gerçekleştirilen bu toplumsal kampanyada titizlik ile çalışıldığı belirtiliyor. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Projeler Daire Başkanı olan İsmail Yıldız bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi Samsun ilinde tamamlanmış bulunuyor. Samsunda bu proje ile ilgili düzenlenmiş olan toplantıya katılım sağlayan isimler arasında Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Projeler Daire Başkanı olan İsmail Yıldız ve proje ekip liderliği yapan Fatma Özdemir Uluç bulunurken projenin diğer yetkilileri de bu toplantıda yer aldı. Gerçekleştirilen bu projenin hedefinin yalnızca öğrenciler olmadığı, öğrencilerin yanı sıra ailelerin de hedef alındığı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Projeler Daire Başkanı olan İsmail Yıldız, bir otelde düzenlenmiş olan projeye ait basın toplantısında yapmış olduğu konuşma sırasında, proje kapsamında düzenli olarak çalıştıklarını ve bu projeye 885 öğrenci ile birlikte yaklaşık olarak 40 öğretmenin de gönüllü olarak katılım sağladığını dile getirerek, hedef kitlede ailenin de bulunduğunu belirtti. Bu proje kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliğinin algılanması adına çeşitli etkinlikler düzenlenerek hem öğrenciler için hem de aileler için bir farkındalık yaratılmış oldu.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Buck

    Hallo, Mein Name ist Dikri Fathulmajid Sajidin. Ich komme aus Indonesien. Ich wohne in der Jalan Awipari numer 33, Taymaialask, Ich bin Shueler von SMA 3 Tasikmalaya, ich gehe in die 12.Klasse. Ich bin 18 Jahre alt. Mein Hobby ist Sport. Ich mag Basketball spielen sehr. Ich spiele…

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.