Trabzon’da Üretilen Ameliyat İpliği ve İğneler İhraç Ediliyor

Trabzon ilinde bulunan bir firma kapsamında üretimi gerçekleştirilen ameliyat ipliği ile iğneler birçok ülkeye satılıyor. Doğsan Tıbbi Malzeme Sanayi AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı olan Çağan Karal bu konu hakkında bir takım açıklamalarda bulunuyor. Satılan ülke sayısının 40 olduğu ve bu ülkeler arasında da Almanya, İngiltere Avustralya ve Vietnam bulunduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Trabzon Merkez’de bulunan Yalıncak Mahallesi içerisinde yer alan fabrikada, 1970 yılından bu yana faaliyet göstermeye devam ediyor. Doğsan Tıbbi Malzeme Sanayi AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı olan Çağan Karal, yapmış olduğu açıklama sırasında ameliyat ipliği ile iğnenin sağlık alanında büyük önem taşıdığını ve bu ürünlerin cerrahi ürünler olduğunu belirtti. Eski zamanlarda baypas ameliyatı gerçekleştirileceği zaman 8 ya da 9 saate ihtiyaç duyulduğunu fakat şu anda bu işlemin 2 ya da 3 saat sürdüğünü ifade eden Doğsan Tıbbi Malzeme Sanayi AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı olan Çağan Karal, ameliyatlarda ne kadar küçük olsa dahi ameliyat ipliğinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Doğsan Tıbbi Malzeme Sanayi AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı olan Çağan Karal, bir yıl içerisinde 12 milyon ürün sattıklarını ve yapmış oldukları üretimin yüzde 20’sini ihraç ettiklerini anlatırken, üretmiş oldukları ürünlerin yüzde 30’unu da kendilerinin ürettikleri iğneler olduğunu söyledi. Ayrıca iç pazarda da yaklaşık olarak bin kadar ürün satıldığı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.