Tüketiciyi Yanıltan Reklam Yapan Firmalar Teşhir Edilecek

Hemen hemen her gün yeni bir reklam ile karşı karşıya kalabilmekteyiz. Fakat insanlar yapılan reklamların doğru mu yoksa yanıltıcı mı olduğuna bir türlü karar veremiyor. Çünkü insanları yanıltan reklamların sayısının oldukça fazla olduğu biliniyor. Hatta kimi zaman yanıltıcı olmasının yanı sıra yalan reklamlar ile karşı karşıya kalınan zamanlar bile oluyor. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı olan Mahmut Şahin ise bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı olan Mahmut Şahin, Tüketiciler Birliği’ne ait şubenin yer aldığı her ilde bazı alanlara çadırlar açarak yalan ya da yanıltıcı reklam yapan firmaların, tüketicilerin konu hakkındaki bilgi eksikliğini kullanması nedeni ile teşhir edileceğini belirtiyor. Cumhuriyet Meydanı üzerine kurmuş oldukları Tüketici Çadırı kapsamında düzenlenmiş olan basın toplantısında konuşma yapan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı olan Mahmut Şahin, ülkemizde yürütülen ticaretin reklamlar sayesinde olduğunu dile getirirken, reklamlar ile ilgili de çok fazla yönetmelik olduğunu ifade etti.

Tüketiciyi yanıltan reklamlar için yönetmelikte birçok cezanın bulunduğunu aktaran Tüketiciler Birliği Genel Başkanı olan Mahmut Şahin, her ay çadır kurarak bu firmaları teşhir etmeye devam edeceklerini ifade etti. Çok fazla yalan ya da yanıltıcı reklam olduğunu söykeyen Mahmut Şahin, tüketicilerin daha fazla mağdur olmaması adına bu firmaların teşhir edileceğini ve bu reklamların da bu şekilde önüne geçileceğini dile getirdi.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.