Yabancı Dil Sınavlarının Geçerlilik Süresi Ne Kadar

Ülkemizdeki eğitim sistemine göre 4 yıllık lisans eğitimini tamalayan mezunlar isterler ise lisans üstü eğitimlerine devam edebilirler. Ancak lisansüstü eğitim almak isteyen adyaların bir takım sınavlara girerek koşullarda belirtilen puanları almaları gerekmektedir. Bununla birlikte adayların gerekli şartları da taşımaları gerekmektedir.

Adaylarımızın aklını karıştıran ve bize en sık gelen sorulardan birisi yabancı dil sınavlarının geçerlilik süresi hakkındaki sorulardır. Bu bağlamda adaylar girdikleri yabancı dil sınavları sonucunda elde ettikleri puanları ne kadar süre ile kullanabileceklerini merak etmektedir. Bizler de bu doğrultuda sizler için bu yazımızı hazırladık.

Yabancı dil sınavlarına yönelik resmi açıklama yapan Yükseköğretim Kurulu; kamuoyuna yapmış olduğu resmi açıklamada KPDS, ÜDS, YDS ve E-YDS gibi yabancı dil sınavlarının 5 sene boyunca geçerlilik göstereceğini ifade etti.

Yükseköğretim Kurulu üniversitelere resmi açıklamasını yazılı bir şekilde yapıp yollarken aynı zamanda bu resmi açıklama olan açıklama yazısında yabancı dil eğitiminde esas alınan yabancı dil sınavlarının yıl boyunca geçerli sayılacağının da bilgisini verdi.

Yükseköğretim Kurulunun yabancı dil sınavlarının geçerlilik süresi için üniversitelere göndermiş olduğu resmi açıklama yazısı:

Yabanci-Dil-Sinavlarinin-Gecerlilik-Suresi-Nedir

 

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.