Yaz Aylarında Çalışanlar İçin Öğrencilerden Serinleten Şapka

Bitlis ilinde yer alan Mutki ilçesindeki Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrenciler, serinleten bir şapka icat etti. “Tarlada Klima Oh Ne Güzel Çalışma” isimli proje ile yaz aylarında kendini gösteren sıcak havalarda çalışanlar tarafından kullanılmak için serinleten şapka üretildi.

Yatılı Bölge Ortaokulu ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) tarafından “TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı” açılmış bulunmaktadır. Mutki ilçesinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) kapsamında öğrenim gören öğrenciler tarafından üretimi gerçekleştirilen serinleten şapka hazırlanmış ve sergilenmiş olan birçok güzel otuz eser arasında dikkatleri üzerine çekti. Şapka üzerine entegre edilmiş olan güneş paneli ile fan sistemi sayesinde, yazın güneşin altında çalışmak durumunda kalan kişiler için serinleme imkanı ortaya koyuyor.

Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Müdürü olan Etem Temizhava, yaptığı konuşma sırasında söz konusu olan projelerin hayata geçirilmesi adına desteğe ihtiyaç duyduklarını dile getirerek, üretilen otuz eserin de geleceğe ışıl tutarak örnek olacak projeler olduğunu ifade etti. Sergilemiş oldukları eserlerin öğrenciler ile Fen Bilgisi Öğretmeni olan Musa Dalga tarafından hazırlandığını söyleyen Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü olan Etem Temizhava, bu eserlerin hazırlanmasında emeği olan öğrenciler ile öğretmenlere teşekkürlerini dile getirdi. Gerçekleştirilen projelerin geleceğe ışık tuttuğunu ve birçok öğrenciye umut olduğunu belirten Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü olan Etem Temizhava, projelerin hayata geçirilmesi adına desteğe ihtiyaçları olduğunu ve bu desteği beklediklerini ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

1 Yorum Var, Siz de Yorumunuzu Hemen Yazabilirsiniz

  1. Storm

    What? It's cute, the "no goyim al&toedlquwo; caveat. Why on earth would a goy be offended? More to the point, are they seeking moral equation with a victim class? God Forbid. You need to remember there's a difference between being chosen, and not being chosen. By G-D. It's an anchor the good have to endure after all. Even when it comes to matchmaking blood lines.

    Cevap Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.