YDS’ye hazırlananlara verilen tavsiyeler

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı kısa adı ile YDS olan sınav, 2013 yılında uygulanmaya başlamıştır ve halen devam etmektedir. Daha önce iki sınav şeklinde olurken, artık tek sınav adı altında YDS olarak uygulanmaktadır. Peki YDS’ye hazırlanan adaylar nasıl bir çalışma yapmalı ya da sınava çalışırken nasıl bir yol izlemelidir? Bu sorularınıza cevap arıyor iseniz, doğru sayfada olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Birçok yabancı dilden oluşan bu sınavda başta İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri gelmekte olup en fazla sınava giren aday sayısı İngilizce üzerinden olmaktadır. YDS sınavında adaylara 80 soru içeren bir test uygulanmakta olup, sınava girecek olan aday sayısının az olduğu illerde Türkçe dilinden ilgili dile ve ilgili dilden Türkçe diline çeviri olacaktır.

YDS’de doğru okuma ve okuduğunu anlama çok önemlidir. Bu yüzden sınava girecek olan adayın, sınava hazırlanırken ilgili olan dilden makale okuması tavsiye edilir. İlgili dilden makale okumak sınava girecek olan aday üzerinde çok faydalı olacaktır ve bir yandan kişinin kelime bilgisi artarken bir yandan da okuduğunu anlama becerisi artmış olacaktır. Sınava girecek olan aday kendini sürekli sorular çözerek test etmeli, bulunan doğru ve yanlışlar değerlendirilmelidir. Bulunan yanlışlara ilişkin konular ya da kelimeler, ilgili kaynaktan ya da sözlükten bakılarak giderilmelidir.

Bu adımları izlediğiniz takdirde ve kendinize de inanmanız durumunda başarılı olma ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.