Zayıflama İlaçları Komaya Sokabiliyor

Türkiye’nin nüfusunun yarısından fazlasının fazla kilolara sahip olduğu ve bu yüzden de görüntüsünden pek memnun olmadığı biliniyor. Fazla kiloları olan insanlar fazla kilolarından kurtularak daha güzel bir görünüme sahip olabilmek adına birbirinden farkı birçok yönteme başvuruyor. Bu yöntemlerden birisinin ise zayıflama hapları olduğu belirtiliyor. Fakat zayıflama hapları insan hayatını ciddi tehlike altında bırakıyor.

Batman ilinde ‘FX15’ isimli bir zayıflama ilacını kullanan ve ardından da komaya giren Rümeysa Doğu, 9 aydır yaşam mücadelesi vermekteydi. 9 ay boyunca yaşam mücadelesi veren Rümeysa Doğu’nun şu anda taburcu olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. 17 yaşında olan Rümeysa Doğu 2015 yılının Haziran ayı içerisinde internet üzerinden zayıflama ilacı satın almıştı. Satın aldığı bu ilacı kullandıktan sonra fenalaşan ve kalp krizi geçiren Rümeysa Doğu hastaneye kaldırılmıştı. İlk önce Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Rümeysa Doğu, solunum cihazına bağlandı. Durumunda herhangi bir iyileşme olmayan Rümeysa Duru’nun ambulans uçak aracılığı ile Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Göğüs Cerrahisi’ne götürüldü.

Rümeysa Doğu 9 ay boyunc tedavi gördü fakat 9 ayın sonunda gözlerini açtı. Instagram’dan arkadaşının tavsiyesi üzerine zayıflama ilacı satın aldığını anlatan Rümeysa Doğu, arkadaşının ilacı kullanmadığını fakat kendisinin 20 gün boyunca bu ilacı kullandığını anlattı. Kullandığı zamanlarda boğazında yanma ve midesinde ağrı sorunları yaşadığını söyleyen Rümeysa Doğu, daha sonra komaya girdiğini ve 9 ayının boşa gittiğini ifade etti.

Benzer Hesaplamalar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.